חפש
צור קשר

רפסודיה של נופים - טיול מאורגן 10 ימים


   רפסודיה של נופים

10 ימים / 9 לילות
 
 

אתרי נוף מרשימים, עיירות מימי הביניים, טירות, כנסיות, מנזרים, בתי כנסת, מורשת יהודית ודרקולה אחד – כל אלה ממלאים את מסלול הטיול המגוון הזה ברומניה. לאורך הדרך נערוך היכרות מרתקת עם הנופים היפים של איזור הקרפטים ואתרי טבע כמו "האגם האדום", עם ערים עתיקות שנשתמרו כמו ברשוב וסיגישוארה, נתוודע אל סיפורה של הקהילה היהודית ביאסי, ואל סיפורו וטירתו של הסלבריטאי המוביל בפולקלור הרומני – הרוזן דרקולה, וגם נפגוש את המטבח הרומני האותנטי בארוחות בבתי תושבים מקומיים. 

  

יום מס' 1
ת"א - בוקרשט - סיביו

ננחת בבוקרשט ולאחר איסוף המטען נצא באוטובוס (שיהיה צמוד אלינו לאורך כל הטיול) לעיר סיביו (Sibiu).
בדרך נחלוף על פני העיר פיטשטי, עיר תעשיית הרכב הרומנית; נבקר במנזר קורטיה דה ארג'ש – היפה במנזרי רומניה, בו קבורים מלכי רומניה, ובו נמצא "מעיין הנעורים"; נבקר בסכר וידרארו ונעבור בעמק הנהר אולט, החוצה את הקרפטים, ניכנס גם לעיירת הספא קלימנשטי כדי להתרשם מהמעיינות העשירים במינרלים.
לינה וארוחת ערב במלון בסיביו.
 
יום מס' 2
סיביו
היום נכיר את סיביו, נסייר בכיכרותיה, על פני הקתדרלה הבארוקית, כנסיית הבשורה הגותית. נבקר בפארק דומבראבה – מוזיאון פתוח לארכיטקטורה ואורחות החיים ברומניה בתקופות שונות, ועוד. 

בשעות הצהריים ניסע לכפר סיביאל (Sibiel), כפר רומני טיפוסי, שם נסעד ארוחת צהריים אותנטית בבתי המקומיים.
חזרה למלון בסיביו. 
 
יום מס' 3
סיביו - סיגישוארה - טירגו מורש
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר סיגישוארה (Sighişoara). לאורך הדרך ילוו אותנו נופים עוצרי נשימה של אזור הקרפטים. סיגישוארה, עיר יפה מימי הביניים, היא מקום הולדתו של ולאד צפש הידוע יותר כרוזן דרקולה. נסייר בעיר העתיקה עם החומות, מגדלי השמירה ומגדל השעון המפורסם, שעדיין עומדים על תילם. בהמשך ניסע לעיר טרגו מורש (Târgu Mureş), המכונה "מלכת הגולש" - עיר בעלת אופי הונגרי-רומני, השוכנת על גדות נהר מורש.
לינה וארוחת ערב במלון בטרגו מורש.
 
יום מס' 4
טירגו מורש - פיאטרה נאמץ
הבוקר נסייר בטרגו מורש, שבולטת בה התערובת האדריכלית של עתיק ומודרני. נבקר באנדרטה לזכר קורבנות השואה, נראה את שעון הפרחים, בית העירייה הבארוקי ונבקר בבית הכנסת.
דרך נופית יפהפייה תוביל אותנו ל"אגם האדום", שנוצר בעקבות רעידת אדמה בשנת 1837 וזכה לשמו בשל מימיו הנצבעים אדום ע"י סחף הסלעים לאחר הגשם. בהמשך ניסע לאורך אגם ביקאז' ומעברי הביקאז' עד לעיר פיאטרה ניאמץ (Piatra Neamţ) שבעמק מולדובה.
לינה וארוחת ערב במלון בפיאטרה ניאמץ.
 
טירגו מורש
יום מס' 5
פיאטרה נאמץ - יאסי

היום נסייר בעיר ונבקר בבית הכנסת מהמאה ה-16 ע"ש הבעל שם טוב. זהו בית הכנסת העתיק ביותר ברומניה הבנוי מאבן ויש לכך משמעות עצומה. במקום הזה זכה שטפן הגדול, שליט מולדובה, למקלט מפני הטורקים בקהילה היהודית. היהודים עטפו אותו בטלית והוא נבלע בין המתפללים וכך ניצלו חייו. עד לאותם ימים נאסר על היהודים בעיר לבנות בית כנסת מאבן, איסור שנועד לבטא את קיומה הזמני של הקהילה היהודית בעיר. כאות תודה על הצלתו אישר השליט לבנות בית כנסת ראשון מאבן.
בהמשך היום ניסע לעיר יאסי, בירת חבל מולדובה, שבעבר היתה אחד ממרכזי הקהילה היהודית ברומניה. לאחר קבלת החדרים במלון וארוחת הערב נצא לסיור רגלי במרכז ההיסטורי המפואר של יאסי (Iași).
 
יום מס' 6
יאסי

במהלך סיורנו היום ביאסי נראה את התיאטרון הלאומי, את "ארמון התרבות" ואת כנסיית  "טריי ירארכי". בהמשך נטייל בפארק קוֹפוֹאוּ  (Copou), נבקר בבית הכנסת ובבית הקברות היהודי, שם נערוך טכס לזכר הניספים בפוגרום שהיה בעיר בשנת 1941.
לאחר ארוחת הערב במלון נוכל לצאת לערב של בילוי משותף באחד ממועדוני  העיר.
 
יום מס' 7
יאסי- פויאנה ברשוב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מיאסי ונמשיך לאזור הקרפטים. בדרך נעבור על פני העיר בקאו (Bacău) ועל פני אתר הנופש סלניק מולדובה, ונמשיך לברשוב, העיר הימי-בייניימית, ששימשה מרכז רוחני וכלכלי של המיעוט הגרמני ברומניה. נבקר במרכז המסחרי, נראה את "הכנסייה השחורה" ונבקר בפארק על שם יצחק רבין ז"ל. לינה וארוחת ערב במלון בפויאנה בראשוב (Poiana Brasov).
 

יום מס' 8
פויאנה ברשוב – מצודה בראן – פויאנה ברשוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במצודת בראן (Bran), המוכרת יותר כטירתו של הרוזן דרקולה, שנבנתה במאה ה- 14 ויש בה מבוך עם מעברים סודיים תת קרקעיים.
לאחר הביקור בטירה יעמוד לרשותנו זמן חופשי לקניות בשוק המקומי.
בשעות הצהריים נגיע לכפר הפסטורלי מואצ'ו, שם נאכל ארוחת צהריים רומנית טיפוסית. את הדרך למסעדה נעשה בנסיעה בעגלות רתומות לסוסים ברחובות הכפר.
בדרכנו חזרה למלון נבקר בפויאנה ברשוב, עיירת הנופש והסקי המפורסמת.

 
         
 

יום מס' 9
פויאנה ברשוב – סניאיה– בוקרשט
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בוקרשט, בירת רומניה. בדרך נעבור בסינאיה (Sinaia), עיירת הנופש המקסימה בעמק פרחובה, ונבקר באתר המפורסם שלה - ארמון פלש (Peleş). הארמון הרנסנסי נבנה ע"י קרול הראשון מלך רומניה ושימש כארמון הקיץ של משפחת המלוכה.
בשעות הצהרים נגיע למלון בבוקרשט, נקבל חדרים ולאחר מנוחה נצא לסיור קצר בעיר.
בערב נחגוג את סיומו של הטיול בארוחת ערב מלווה בתכנית אמנותית באחת המסעדות הידועות בעיר.

   
ארמון פלש
 
         
  יום מס' 10
בוקרשט
נתחיל את היום בסיור היכרות עם בירתה היפה של רומניה. נראה את שלוש השדרות הרחבות החוצות אותה, נוכל להתרשם משער הנצחון ופניני הארכיטקטורה המפוארת שלה. נבקר בבית הכנסת הגדול קוראל וב"בית העם" – הארמון  עצום המימדים שבנה הרודן צ'אושסקו, שהוא הבניין השני בגודלו בעולם אחרי בניין הפנטגון. בצהריים נבקר באחד ממרכזי הקניות החדשים בעיר.
לקראת הערב נצא לשדה התעופה ולטיסה הביתה.
   
 
טיולים מאורגנים נוספים ברומניה